تبلیغات

مترجم سایت

Modern Warfare - پیش نمایش اولیه بر بازی Call Of Duty Ghosts
Modern Warfare
جنگ مدرن
با سلام و درود فراوان ...
مقدمه:
27 روز پیش اکتیویژن با معرفی Call of Duty Ghosts به جای MW4 همه را غافلگیر کرد. کاملا مشخص است که برنامه ریزی شده تا شروعی نو را آن هم با استفاده از توانمندی های نسل بعد از این سری ببینیم. به هر حال از نظر کمپانی اسم مهم نیست، مهم کنسول های نسل بعد و عملکرد بازی بر روی آن هاست که به عقیده خودشان این بازی بر شهرتش باز هم افزوده خواهد شد! حتما میدانید نام MW4 در سرویس جستجوی گوگل حدود ۱۲۲ میلیون بار جستجو شده است.این موضوع توسط مدیر بخش نشر اکتیویژن Eric Hirshberg تایید شد. بد نیست بدانید فیلم پرطرفدار بتمن یعنی Dark Knight Rises که وجود هم دارد ۱۱۶ میلیون بار جستجو شده است! شاید این موضوع که اکتیویژن و Inifity Ward اساسا با یک داستان و ایده ی جدید پای به میدان رقابت با رقیب خود گذاشته اند برای طرفداران این بازی بازی جذاب و برای خود شرکت سازنده یک چالش بزرگ می باشد. همانطور که از شایعه ها بر می آمد بازی توسط ۳ استدیو در حال ساخته شدن است که Raven Software, Neversoft, Infinity Ward از طرف سازنده اصلی نام برده شده اند.

برای ادامه متن { داستان بازی - گیم پلی - موتور بازی و ... } به ادامه مطلب رجوع کنید ....داستان

داستان این بازی توسط یکی از از بهترین نویسندگان جهان یعنی Stephen Gaghan که با نوشتن فیلمنامه ی Traffic ساخته ی Steven Soderbergh موفق به کسب جایزه ی اسکار شد، نوشته شده است. در باره داستان بازی رابین گفت که در ابتدا با انبوهی از حوادث و رویداد ها مواجه می شوید. پس از گذشت ۱۰-۱۵ سال از زمان حال، آمریکا فلج شده است. ارتش نابود! دولت در تشنج و بهم ریختگی و شما به عنوان یک بازیباز توسری خور و درحال مبارزه با superior forces!. تیم شما متشکل از سرباز های ساده ی به جا مانده هست تا سرباز های ویژه ارتش آمریکا. در این بین نیروهایی که بعد از نابودی ارتش به جای مانده اند، سپاه جدیدی به نام Ghosts را به وجود آورده اند؛ تیم شما به عنوان یکی از تیم های نمونه و برتر در مبارزه و دفاع جنگی انتخاب شده است. خب اولین چیزی که به نظر می رسد ترکیب داستان های دو بازی MW3 و Black Ops 2 می باشد. بازی تماما در یک دنیای ساختگی اتفاق می افتد و این جهان ساخته ی ذهن نویسنده بازی فقط در امریکا قرار دارد. نکته جالب اینجاست که با وجود نابودی ارتش تیم شما از جدید ترین و کارآمد ترین وسایل بهره می برد و در جهان بازی شما چیزی شبیه به اسطوره و قهرمان هستید. هنوز هم ایده اینکه چرا آنها نام Ghosts برروی خود گذاشته اند نامعلوم است. اما Volker می گوید آنها برای مردم آمریکا یک سمبل واقعی هستند! آنها “روح” بودن را در راه نجات خود می بینند! شما(به عنوان بازیباز) و برادرتان در همین جهان بزرگ شده اید، از ۱۸ سالگی در حال آموزش دیدن بوده اید. تیمتان تمام دنیای شماست! و همیشه به فکر پیشرفت هستید. موزیک های بازی کمی شبیه به فیلم Red Dawn شده اند و می توان گفت کمی هم با موزیک های بازی Homefront ترکیب یافته اند.گیم پلی

اطلاعات در مورد گیم پلی بازی و ویژگی ها آن بسیار کم است. فقط می توان گفت شما در بازی شاهد یک سیستم کاورگیری جدید هستید و در هنگام دویدن می توانید تیراندازی کنید بدون آنکه از سرعت شما کم شود!همچنین یک ویزگی دیگر که به شما امکان فرار از خط آتش دشمن را می دهد.
الهام از هالیوود

در همین ابتدا بازی هم می توان الهام گرفتن تیم سازنده از فیلم های هالیوودی را دید. یک بالگرد نابود شده و فرار ما از نابودی به آبها! این ویژگی ها به گفته Zach Volker سرپرست انیمیشن های بازی به لطف بهبود Lighting و self-casting shadows ها به وجود آمده اند. تمام چیز هایی که از این دو مورد می توان انتظار داشت، بافت جدید بر روی صورت کاراکتر ها،پوست آنها و …است. همچنین بر روی مدل های جدید اسلحه هم می توان این تکسچر ها را مشاهده کرد. به علاوه آنها از یک پروژه برای بخش چند ضلعی ها و اشکال هندسی دارند که آن را به وسیله استودیو انیمیشن سازی Pixar پیاده می کنند.
موتور بازی

در نمایش لحظات اولیه بازی، جنگل ها به نمایش در آمدند. این صحنه ها کاملا سازمان یافته بودند و با یک حس خاص به نمایش درآمدند. صدها گیاه فلورا همه جا را احاطه کرده و شاخه های پیچ در پیچ مانند درختان انگور نیز فضا و اتمسفر تاثیر گذاری را خلق کرده اند. سطح جزییات از این هم بیشتر می رود. در آسمان شما به راحتی مه و حشرات را شاهد بودید.
بازی بر اساس یک موتور ارتقا یافته ساخته خواهد شد که ویژگی هایی همچون چند ضلعی های نمایی (exponential polygons) را به همراه خواهد داشت. این ویژگی ها و دیگر ویژگی های موتور جدید بازی را در قسمت زیر آب به خوبی می توان مشاهده کرد. بخش زیر آب را می توان یکی از بخش های مهم بازی در قسمت تک نفره نام برد جایی که شما قادرید با تجهیزات خاص در دریا به مبارزه با دشمن هایتان بپردازید. همچنین برای هر چه بیشتر طبیعی جلوه دادن این قسمت ، استودیو سازنده از یک تکنسین این امر استفاده کرده است. mark rubin می گوید : ما ویژگی های تکنیکی بازی را صرفا به دلیل اینکه ویژگی تکنیکی باشند بر روی بازی پیاده نکردیم. تکسچر ها، شیدرها، افکت های نوری، کاملا مجزا شبیه سازی شده اند!!! همه ی اینها برای به وجود آوردن یک بازی که به طور ویژه بر بازیباز ها تاثیر بگذارد گرد هم آمده اند و در ادامه طبق صحبت های ایشان شما در محیط های سنگین و پر جزییات هم بدون شک می توانید به ۶۰ فریم بر ثانیه دست یابید. در حالی که استدیو سازنده همچنان از موتور بازی MW3 راضی است اما از قابلیت های انجین جدید برای بهبود ایراد های موتور قبلی صحبت می کند.
دیگر ویژگی های تکنیکی موتور ارتقا یافته بازی می توان به subdivides polygons اشاره کرد (دوربین بازی طراحی نزدیکتری از اشیا را انجام می دهد). انجام چنین کاری هزینه زیادی بر دست سازنده اش می گذارد. در کنفرانس ایکس باکس ، رابین به واقع نشان داد که لنز دوربین های باز چگونه در آنی دور زده و تمرکز خود را بر روی صحنه بعدی قرار می دهند. در واقع موتور بازی تصمیم می گیرد که چه تعداد polygons برای محیط اطراف به نمایش در آمده تولید کند. نمایش بهتر از این موضوع را می توان در همان صحنه جنگل دید. تمام برآمدگی های موجود دربازی به گفته تیم سازنده توسط خود موتور تعبیه شده است نه طراح بازی. جالب تر اینکه اگر شما با تفنگتان زوم کنید این سطح جزییات تغییر خواهد کرد. این بهبود ها بر روی کاراکتر، محیط و تجهیزات و وسایل نقلیه جنگی اعمال شده است.مپ جدید

تغییر عمده بعدی در مپ بازی است. دومین هزینه گزاف بازی از طرف CGI می آید. در واقع کپی از نقشه های طبیعی. متاسفانه فعلا نمی توانیم بحثی روی این موضوع انجام دهیم چرا که نمایشی از آن نداشتیم. فقط می توانیم از ویژگی های shadows و occlude models که به احتمال قریب به یقین پشت این موضوع خوابیده است اشاره کنیم. این مپ داده ها را به صورت geometric دریافت و شبیه سازی می کند که باعث به وجود آمدن برآمدگی های صاف و دقیق می شود.

سگ ها یک عضو جدید!

بعد از همه ی صحبت ها در مورد Lighting و موتور ارتقا یافته بازی شاید نوبت به سگ ها رسیده باشد. شاید متوجه حضور سگ در تیزر بازی چند هفته پیش شدید. آنها یک ویژگی جدید در بازی هستند. در بازی تیم شما از سیستم هوش مصنوعی سگ ها بهره خواهد برد. این مدل و نمایش جذاب آن به واقع به خاطر کار تیم حرفه ای در حال حاظر German shepherd می باشد. در واقع شما شاهد جزییاتی پر بار مثل زخم روی بینی، خالکوبی درون گوش آنها و … خواهید بود.
آنها قادر به پیدا کردن مواد منفجره و حمله به دشمنان هستند. جالب است بدانید ایده این کار از سوی یکی از طراحان بازی بیرون آمده است. آنها سرانجام پس از بررسی و رایزنی بسیار و مشورت گرفتن از سربازان ارتشی در مورد کارایی سگ ها اقدام دست به این کار نوآورانه زدند.
بسیاری از بازیها مثل Shinobi, Dead to Rights, Fallout و … سگ ها حضور موثری داشته اند اما به عنوان هوش مصنوعی هیچ گاه مطرح نبودند.


مولتی پلیر

در قسمت مولتی پلیر هم شما شاهد پویایی بیشتر خواهدی بود و خبر خوش این است که چمپوینز با این قسمت بازگشته است. نکته بعدی این است که سگ ها در مولتی پلیر هم حضور خواهند داشت.ب ه گفته ولکر در سیستم xp های بازی هم شاهد تحولی جدید خواهیم بود. تحولی که در بازی های اول شخص اخیر دیده اید! باید دید آیا واقعا اکتیویژن در این قسمت از اشتباهات گذشته اش درس گرفته است یا نه.همه ی این ها در بازی Call of Duty Ghosts وجود دارد و البته هنوز راز های سر به مهر زیادی هست که باید فعلا منتظر ماند. ۴۰ میلیون طرفدار بازی منتظرند تا در نمایشگاه E3 خبر های بیشتری را از این بازی بشنوند. در پایان ذکر این نکته را ضروری می دانم که بازی یکی از لانچ تایتل های ایکس باکس وان می باشد.
بازی برای PC ،XBOX360 و PS3 در تاریخ ۵ نوامبر به بازار عرضه می شود. برای نسل بعد هم کمی بعد از در دسترس بودن آنها در بازار خواهد امد. کماکان مثل قبل dlc ها تا مدتی محدود در انحصار XBOX One هستند.

نویسنده:سید محمد جلیلی
ویراستاران:محمد صاکی و میثم قربانی
منبع : سایت Gameemag
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شنبه 11 خرداد 1392 :: نویسنده : Payam Ho3ein
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:23 ق.ظ
I'm curious to find out what blog platform you are utilizing?
I'm having some small security problems with my latest blog and I'd like to find something more safeguarded.
Do you have any suggestions?
دوشنبه 28 فروردین 1396 10:22 ب.ظ
I was recommended this web site by means of my cousin. I'm no longer sure whether or not this put up is written by means of him as
no one else realize such unique approximately my difficulty.
You are wonderful! Thanks!
شنبه 25 خرداد 1392 01:47 ب.ظ
fekr nakonam buzi khoob beshe ye negu be nazar sanji benduz man hey duram nazar sabt mikonam
Payam Ho3einاین کارو نکن !!
یک بار بسه ...
نمیدونم کدوم آدم احمق و بیشعور میاد هر روز رو گزینه " MW4 بده و مثل BO2 هست " کلیک میکنه !
یک بار برای نظر سنجی بسه وگرنه خودمم میتونم این کار رو کنم ...
یکشنبه 12 خرداد 1392 10:36 ق.ظ
اوه....ببخشید اصلا یادم رفته بود که دیشب....................
Payam Ho3einl: ):
یکشنبه 12 خرداد 1392 10:26 ق.ظ
نمیدونم چرا ولی احساس میکنم اصلا قشنگ نمیشه
Payam Ho3einاگه بازی رو میگی من 100 % بهت میگم خیلی عالیه !!!!!
تا حالا دیدی شرکت اینفینیتی وارد بازی بد بسازه ؟ دیدی ؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


سلام من پیام هستم علاقه ی شدیدی به بازی دارم مخصوصا بازی جنگی گرافیک دار.
برای شما وبلاگی درست کردم به عنوان Modern Warfare که فقط برای بازی COD می باشد و بتوانید راهنمایی های لازم را از این بازی ببرید.
اگر دوست داشتی در نظر سنجی شرکت کن یا تو پست ها برای من نظر بفرست. / با تشکر از شما که به من سر زدید

مدیر وبلاگ : Payam Ho3ein
نظرسنجی
به نظر شما آیا بازیه MW4 کیفتی خوبی پیدا می کند یا نه مثل Black Ops 2 کارش ضعیف می شود ؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
عینک آفتابی Google PageRank Checker

راهنما: در کادر اول نام خود را وارد کنید. و در کادر دوم ایمیل تان را وارد کنید.

(بهترین لینک باکس)
خرید عینک آفتابی افزایش پبج رنک - کد جاوا افزایش بازدید خرید عینک آفتابی فروش عینک آفتابی
تی شرت محرم تی شرت محرم